close icon
success Ačiū!

Susisieksime su Jumis netrukus.

background image

Siekiant tinkamai valdyti krovinių gabenimą, itin svarbus transporto vadybininko ir vairuotojo bendravimas. Kyla klausimas, kaip užtikrinti geriausią ryšį su kelyje esančia transporto priemone? Pažiūrėkime.

Atsirado netikėtų užsakymo pakeitimų, apie kuriuos privalote informuoti vairuotoją? O gal atvirkščiai – kelyje iškilo problemų, dėl kurių esate priversti koreguoti maršrutą ir keisti pristatymo datą? Esama daug situacijų, kai nuolatinis ryšys tarp už vairo sėdinčio vairuotojo ir transporto vadybininko yra būtinas. Paprasto telefono skambučio paprastai nebeužtenka, nes dažnai tenka siųsti failus ir palaikyti nuolatinį ryšį, kad abi šalys kiekvieną sekundę galėtų sekti užsakymo statusą. Modernios telematinės sistemos rūpinasi ne tik GPS navigacija – jos taip pat leidžia tiek vadybininkui, tiek sunkvežimių parko bazėje bet kuriuo metu patikrinti konkrečios transporto priemonės buvimo vietą ir jos vairuotojų statusą. Pasinaudojant telematika, galima bet kuriame maršruto taške sujungti bazę ir transporto priemonę.

Mobilioji programėlė vairuotojams „LinqoTrack“ platformoje – lengviausia ir geriausia

Patyrinėkime, kaip vyksta bendravimas tarp transporto vadybininko ir kelyje esančio vairuotojo, naudojant „LinqoTrack“ platformą – vieną iš pirmaujančių telematinių sistemų pasaulyje. Platformos širdis – pagrindinė „LinqoTrack“ programinė įranga, įdiegta buveinės kompiuteriuose. Ji palaiko ryšį su specialia mobiliąja programėle, kurią kiekvienas vairuotojas gali atsisiųsti į savo prietaisą, išmanųjį telefoną ar planšetę.

Svarbu tai, kad „Linqo“ programuotojai ir dizaineriai, kuriantys „LinqoTrack“ platformą, puikiai suprato vairuotojų darbo specifiką. Būtent todėl jiems skirta programėlė neužima daug vietos, yra paprasto dizaino, įskaitoma, funkcionali, be jokių sudėtingų funkcijų ir nereikalingo balasto. Jos užduotis paprasta – teikti vairuotojui tai, kas svarbiausia, t. y. būtiną informaciją. Kokią informaciją? Visų pirma tą, kuri atkeliauja iš būstinės, iš transporto vadybininko. Tai gali būti ir naujos užduotys, ir papildoma prie jų pridedama informacija, ir perduodami failai ar paprastos tekstinės žinutės. Visų antra – siunčiami duomenys apie tai, kaip vykti nurodytu maršrutu ir ko tikėtis pakeliui, t. y. perduodama patikima GPS navigacija. Programėlė ne tik teikia duomenis vairuotojui, bet ir veikia atvirkštiniu principu – gali tiesiogiai perduoti vairuotojo žinutes į bazę, o pirmiausia – žinutes apie maršruto eigą.

Kas viduje?

Norėdamas prisijungti prie mobiliosios programėlės, vairuotojas turi turėti specialią paskyrą, kurią gali sukurti transporto vadybininkas „LinqoTrack“ platformoje, ir savo prisijungimo duomenis – prisijungimo vardą ir slaptažodį. „LinqoTrack“ platformoje transporto vadybininkas taip pat gali kurti naujas užduotis ir maršrutus bei priskirti juos konkrečiam vairuotojui. Įėję į mobiliosios programėlės pagrindinį ekraną, matysite savo paskirtąsias užduotis, išrūšiuotas pagal artimiausią atvykimo laiką. Pirmoji rodoma kartu su maršruto žemėlapiu, kitas galėsite matyte paspaudę mygtuką „Daugiau“ („More“).

Vykdomos užduotys žymimos žaliai, o nepatvirtintos ar nepradėtos vykdyti užduotys apskritai nežymimos. Paspaudę mygtuką „Daugiau“, galėsite peržiūrėti informaciją apie užduotį, pvz., duoto maršruto kilometrų skaičių arba numatomą kelionės trukmę. Iš čia taip pat galite patekti tiesiai į Google Maps (jei vairuojama lengvoji transporto priemonė) arba HEREmaps (jei vairuojama sunkiasvorė transporto priemonė), kuri bus iškart nustatyta pagal visus maršruto parametrus.

Žemėlapyje pažymėtame maršrute matysite mėlynus ir baltus taškus – mėlynus taškus vairuotojas jau aplankė, baltųjų dar nepasiekė. Tą patį maršruto statusą transporto vadybininkas gali matyti duomenų bazėje, savo „LinqoTrack“ programoje. Po mygtuku „Daugiau“ mobiliojoje programėlėje taip pat rasite papildomą transporto vadybininko išsiųstą informaciją ir pastabas apie užsakymą bei labai svarbų mygtuką, kuriuo patvirtinamas užduoties įvykdymas (nesijaudinkite, jo negalite paspausti netyčia – patvirtinama ranka rašytu parašu).

 

Pokalbis, nuotraukos ir ekonomiškas vairavimas  

Ekrano apačioje visuomet matysite tris mygtukus. Be užduočių ekrano taip pat galite pereiti į pokalbį su transporto vadybinku. Jame įdiegtos naudingos funkcijos. Naudodamiesi pokalbiu, galite siųsti įvairaus formato failus iki 3 megabaitų dydžio, įskaitant populiariuosius „Word“, „Excel“ bei „PDF“ dokemntus ir nuotraukas. Tai neįtikėtinai patogu, ypač turint omenyje, kiek painiavos kartais būna su dokumentais – per pokalbį galite lengvai, vos pora paspaudimų, nusiųsti skenuotus krovinių kvitus ir sąskaitas už degalus ar apgyvendinimą. Visas žinutes ir failus transporto vadybininkas gali perskaityti ir išsaugoti tiesiai „LinqoTrack“ platformoje.

Kad vairuotojui būtų dar lengviau įkelti vaizdo failus, mobiliojoje programėlėje įdiegtas nuotraukų fiksavimo modulis, kurį taip pat galima pasiekti tiesiai iš bet kurio programėlės ekrano. Tai leidžia vairuotojui greitai nusiųsti nuotraukas, pvz. krovinio pristatymo įrodymą (netgi pasirašytus dokumentus ar iškrauto krovinio nuotraukas) į „LinqoTrack“, o su duomenų baze dirbantis transporto vadybininkas persiunčia juos laukiančiam klientui. Įdomu, tai, kad vairuotojo programėlėje taip pat įdiegtas ekonomiško vairavimo („Eco-Drive“) modulis, kuris pasiekiamas paspaudus trijų taškų piktogramą viršutiniame dešiniajame kampe. Čia vairuotojas gali sekti savo ekonomiško vairavimo pažangą, pasinaudodamas tokiais transporto priemonės parametrais kaip staigaus stabdymo ar greitėjimo atvejai, degalų sunaudojimas ir kt.

Taip sukurta programėlė atlieka dvi užduotis – vairuotojui suteikia informaciją realiuoju laiku (užduočių pakeitimai ar informacija gauta iš transporto vadybininko programėlėje pasirodo tą pačią sekundę, kai yra išsiunčiami iš bazės) ir tuo pačiu neblaško vairuojant, leisdama visiškai susitelkti į vairavimą. Tai, kad programėlė funkcionuoja kaip „LinqoTrack“ platformos dalis, yra didelis privalumas. Tai leidžia bazėje dirbančiam transporto vadybininkui bet kurią sekundę patikrinti vairuotojo statusą ir jo pažangą, o vairuotojas visą laiką turi visą informacijos rinkinį ir nėra paliekamas vienas. Veiksmingas dvipusis bendravimas reiškia, kad, keliaujant didelius atstumus, susiduriama su mažiau netikėtumų, o tolesnės užduotys kelia mažiau streso, klientai džiaugiasi matydami, kad viskas vyksta sklandžiai.