close icon
success Ačiū!

Susisieksime su Jumis netrukus.

background image

Daugelis sutiktų, kad didžiausios įmonių, turinčių sunkiasvores komercines transporto priemones, išlaidos dažnu atveju atitenka degalams. Tačiau tokios įmonės gali sutaupyti daug finansų ir resursų  užtikrindamos, kad jų transporto parkai kurą naudoja kuo efektyviau. Ir nors ir negalime daryti įtakos rinkai ar degalų kainoms, skatiname imtis veiksmų, ženkliai sumažinančių kuro sąnaudas.

GPS sekimo sprendimus čia matome kaip vertingą pagalbą. Vidutiniškai, „Linqo“ sprendimo įdiegimas gali padėti sutaupyti 15% Jūsų transporto parko degalų išlaidų. Šiame straipsnyje pateikiame keturis kiekybiškai įvertinamus būdus, kurie telematikos pranašumais gali pagerinti Jūsų įmonės veiklą, sutaupyti kuro ir padidinti pelną.

 

 

1. Sumažinkite degalų sąnaudas, kylančias dėl pavojingo vairavimo

Per greitas įsibėgėjimas ir agresyvus vairavimas – tai tik du įpročiai iš daugelio, gerokai padidinantys degalų sąnaudas. Sunkvežimio degalų sunaudojimas gali padidėti net 20%, jei vairuotojas greitai padidins ar sulėtins greitį. Kiekvienais metais šie neekonomiški įpročiai kainuoja daug iššvaistomų pinigų logistikos bendrovėms.

Su telematikos pagalba turite galimybę paskatinti savo vairuotojus sumažinti degalų švaistymą. Naudojant GPS stebėjimo sprendimus, tokius kaip „Linqo” vystomas „Eco-Drive”, galite generuoti ataskaitas apie degalų sunaudojimą, gauti įspėjimus apie greičio viršijimą, staigų greitėjimą ir kitus agresyvius vairavimo veiksmus. Taip pat, pagal individualius poreikius galite nustatyti parametrų prioritetus atsižvelgdami į tai, kur, Jūsų manymu, įmonei reikia didžiausio patobulinimo. Atskirai šie parametrai gali atrodyti nereikšmingi, tačiau, analizuojant juos plačiąja viso transporto parko imtimi, tai gali turėti didelę įtaką tiek kuro sąnaudoms, tiek transporto priemonės nusidėvėjimui. Be to, ekonominio vairavimo sprendimų pagalba, galima geriau suprasti skirtingus vairuotojų vairavimo įpročius bei parengti vairuotojų mokymo programas, paskatinti pažangiausius darbuotojus.

 

 

2. Panaikinkite degalų vagystes

Kuro vagystės gali tapti didele automobilių parkų vadovų problema, dėl kurios padidėja verslo sąnaudos ir sumažėja efektyvumas. Tokios vagystės gali vykti keliais būdais, įskaitant kuro išsiurbimą iš bakų, degalų kortelių vagystę ir neteisėtą kuro naudojimą. Laimei, telematikos sprendimai, tokie kaip kuro stebėjimas ir kontrolė iš „Linqo“ kuriamų sprendimų sąrašo, gali padėti išvengti degalų vagysčių užtikrinant degalų suvartojimo stebėjimą realiuoju laiku. Sistema gali aptikti, kada mažėja transporto priemonės degalų kiekis, nors jos variklis yra išjungtas, arba sunkvežimis išvažiuoja iš priskirto maršruto. Tokios anomalijos gali būti degalų vagystės požymis, o GPS stebėjimo sprendimai gali įspėti transporto parko valdytojus imtis veiksmų realiu laiku.

Degalų pirkimo patvirtinimas taip pat nebėra spėlionių žaidimas – įtariamų nesąžiningų mokesčių patikrinimas gali užtrukti ir būti ypač sudėtingas, jeigu neturite prieigos prie degalų pirkimo istorijos. Kuro stebėjimo ir kontrolės sistemos parametrus galima sukonfigūruoti taip, kad būtų galima stebėti juos pagal individualius poreikius ir per tam tikrą nustatytą laikotarpį. Automobilių parko valdytojai tokiu būdu gali patikrinti kuro operacijas pagal savo įrašus ir nustatyti bet kokią nesąžiningą veiklą.

 

 

3. Organizuokite prevencinę automobilių techninę priežiūrą

Degalų sunaudojimo lygis nėra vienintelis veiksnys, lemiantis dideles Jūsų transporto parko priežiūros išlaidas. Svarbu suplanuoti ir prevencinę transporto priemonių priežiūrą. Agresyvus vairavimo stilius gali lemti ankstyvus automobilio taisymo poreikius, o neprižiūrimos transporto priemonės dažniau sunaudoja didesnį kiekį degalų. Prevencinių ir privalomųjų techninės priežiūros veiksmų įgyvendinimas gali pagerinti transporto parko našumą ir efektyvumą. Su „Linqo“ stebėjimo sprendimų pagalba, užtikrinkite sklandų veikimą ir valdykite savo transporto parko techninės priežiūros ir periodinio patikrinimo užduotis, taip sumažinant automobilių nusidėvėjimą. Gaukite pranešimus, kai Jūsų transporto priemones reikia aptarnauti, ir iš anksto suplanuokite visas techninės priežiūros veiklas, kad sutaupytumėte laiką ir eksploatavimo išlaidas.

Prevencinė transporto priemonių priežiūra gali būti suplanuota ne piko metu arba po darbo valandų, todėl tai netrukdys kasdienėms užduotims. Taip pat, tai gali padėti išvengti netikėtų remonto darbų ir užtikrinti, kad transporto priemonės veiktų maksimaliai, o tai padidins degalų naudojimo efektyvumą. Be to, telematikos galimybė prisijungti prie Jūsų automobilių parko variklių reiškia, kad gausite įspėjimus, kai tik iškils problema ir galėsite reaguoti realiu metu.

 

 

4. Optimizuokite maršrutus

Naudodami telematikos sprendimus galite sekti savo transporto parko buvimo vietą ir naudojimą, kad užtikrintumėte, jog vairuotojai visada renkasi optimaliausius ir degalus taupančius maršrutus. Norint nešvaistyti laiko ir degalų tolimiems atstumams, transporto priemonėms galite priskirti vairuotojus, esančius netoli darbo vietos. Taip pat, Jūsų transporto priemonės gali sutaupyti energijos ir sumažinti išmetamųjų dujų kiekį, jei planuojate jų maršrutus neintensyvaus eismo metu, o Jūsų vairuotojai bus saugesni kelyje jiems suteikiant pakankamai laiko pasiekti tikslą. Vykstant optimaliais maršrutais galima išvengti spūsčių ir sumažinti nuvažiuojamą atstumą, taip sumažinant degalų sąnaudas. Be to, GPS stebėjimo sprendimai gali padėti vairuotojams išvengti trukdžių kelyje – kelių tiesimo, avarijų ir kitų kliūčių, dėl kurių gali vėluoti kroviniai ir padidėti degalų sąnaudos.

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad GPS stebėjimo sprendimai gali suteikti įmonėms vertingus duomenus apie tai, kaip naudojamos jų transporto priemonės ir kaip tai būtų galima atlikti efektyviau taip sutaupant degalus. Skatindamos ekologišką vairavimą, stebėdamos vairuotojų elgesį kelyje, sumažindamos degalų vagysčių tikimybę, užtikrindamos optimizuotus maršrutus ir savalaikę transporto priemonių priežiūrą, įmonės ir transporto parkų valdytojai gali imtis veiksmų realiuoju laiku, kad pagerintų darbo efektyvumą taupant įmonės finansus ir resursus.